niedziela, 1 kwietnia 2012

Tess Gerritsen - "Osaczona" Autor: Tess Gerritsen
Tytuł: „Osaczona”
Wydawnictwo: Mira wydana przez Harlequin
Ilość stron: 304
Rok wydania: 2012
Moja ocena: 6/10 – dobra

 
Zabiła.
Taki zarzut usłyszała Miranda Wood, kiedy w jej własnej sypialni znaleziono zakrwawione ciało byłego kochanka Richarda Tremaina. Obok zwłok leżał nóż kuchenny, którym zadano ciosy. Podejrzane jest również to, że ktoś anonimowo wpłaca sporą kaucję. Miranda musi udowodnić swoją niewinność, mimo że wszystko świadczy przeciwko niej. Walcząc o dobre imię, odkrywa krok po kroku mroczną sieć kłamstw, szantażu i korupcji. Ale jest ktoś, kto zrobi wszystko, żeby prawda nie wyszła na jaw. Im bardziej Miranda zbliża się do rozwiązania zagadki, w tym większym jest niebezpieczeństwie. W końcu sama staje się celem mordercy.
 
          Miranda Wood, korektorka w lokalnej gazecie, postanowiła w końcu odejść od swojego kochanka Richarda. Romans z szefem od początku nie wróżył nic dobrego, zwłaszcza, że Ten był żonaty, miał dwójkę dzieci oraz pochodził ze znanej i poważanej rodziny. Kiedy po miesiącu od zerwania Richard dzwoni do niej i wymusza spotkanie, Miranda wybiega z domu. Po powrocie znajduje w swojej sypialni ciało kochanka, zabitego jej nożem kuchennym.
Wszystko wskazuje na to, że jest ona winna zabójstwa. Motyw wszystkim znany – zabiła, ponieważ nie chciał zostawić dla niej żony. Nikt nie chce uwierzyć w jej wersję. Smaczku dodaje fakt, że ktoś anonimowo wpłaca za nią bardzo wysoką kaucję. Miranda musi jakoś udowodnić, że to nie ona jest morderczynią. Prosi o pomoc koleżankę z pracy, dziennikarkę Annie Berenger. Niedługo potem w jej niewinność powoli zaczyna wierzyć także brat Richarda, Chase Tremain, który jest świadkiem próby zabicia Mirandy. Kto jest winny? Kto czyha na jej życie?

       „Osaczona” to ciekawy romans kryminalny z wartką akcją i zaskakującym zakończeniem. Autorka sprytnie zwodzi czytelnika co do osoby mordercy. Dobra książka na jeden wieczór. Mimo wszystko zdecydowanie wolę Tess Gerritsen w jej thrillerach medycznych.


Info o autorze:
Tess Gerritsen (ur. 1953) amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista. Publikowała romanse z wątkiem kryminalnym. W 1996r. ukazał się jej pierwszy thriller medyczny, który stał się hitem. Później powstały kolejne. Książki Gerritsen ukazały się w przekładzie na 20 języków.


7 komentarzy:

 1. Książkę będę mieć na oku.
  Szkoda, że w swojej recenzji nie rozpisałaś się w sumie szerzej niż w sumie to, co można znaleźć na okładce książki ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie chciałam zdradzać za dużo szczegółów. Zwrotów akcji trochę jest, musiałabym napisać o większości, a wtedy nie byłoby radości z czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na nią oko, choć przeraża mnie ten wątek romansowy... Wolałabym bez:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Osaczona" jeszcze przede mną. Już niebawem. Słyszałam, że autorka pisze bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poluję na tę książkę. Pozwolisz ,że się i Ciebie rozgoszczę. Zapraszam do mnie. Wesołych... Też teraz Nesbo czytam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. słyszałem dokładnie taką samą opinie, że lepsza jest Tess Gerritsen z jej thrillerami medycznymi - no i tym, które nimi nie są, choć są i tak rewelacyjne, jak Sobowtór ;)
  właśnie czytam Grzesznika, też super, polecam!

  OdpowiedzUsuń